Cijene stanova Republika Srpska

Pregled realizovanih cijena stanova za Republika Srpska na osnovu zvaničnih podataka iz Katastra. Pogledajte stvarne prodajne cijene, a ne tražene cijene sa oglasa.

U posljednjih 12 mjeseci (2025-10-09 do 2026-10-08) u Katastru je evidentirano 3.309 prodaja stanova za Republika Srpska. Medijan cijene je 2.305 KM/m², što je +4,8 % u odnosu na prethodnih 12 mjeseci. Medijan ukupne cijene ugovora je 108.000 KM za medijan površine od 48 m².

Otvori interaktivni pregled: mapa, filteri, sve transakcije →

Kretanje cijene stanova po kvartalima

Medijan KM/m² iz realizovanih ugovora, zadnjih 12 kvartala. Kvartali s manje od 5 prodaja su izostavljeni.

1.9002.0002.1002.2002.3002.4002.5002024 Q12024 Q32025 Q12025 Q32026 Q12026 Q32026 Q4Republika Srpska 2024 Q1: 2.034 KM/m²Republika Srpska 2024 Q2: 2.021 KM/m²Republika Srpska 2024 Q3: 2.136 KM/m²Republika Srpska 2024 Q4: 2.182 KM/m²Republika Srpska 2025 Q1: 2.172 KM/m²Republika Srpska 2025 Q2: 2.236 KM/m²Republika Srpska 2025 Q3: 2.189 KM/m²Republika Srpska 2025 Q4: 2.231 KM/m²Republika Srpska 2026 Q1: 2.361 KM/m²Republika Srpska 2026 Q2: 2.368 KM/m²Republika Srpska 2026 Q3: 2.264 KM/m²BiH 2024 Q1: 2.062 KM/m²BiH 2024 Q2: 2.117 KM/m²BiH 2024 Q3: 2.214 KM/m²BiH 2024 Q4: 2.273 KM/m²BiH 2025 Q1: 2.340 KM/m²BiH 2025 Q2: 2.309 KM/m²BiH 2025 Q3: 2.273 KM/m²BiH 2025 Q4: 2.388 KM/m²BiH 2026 Q1: 2.500 KM/m²BiH 2026 Q2: 2.497 KM/m²BiH 2026 Q3: 2.401 KM/m²Republika SrpskaBiH

Broj prodaja po godinama

Evidentirani ugovori u Katastru, do 2026-10-08.

0,002.0004.0006.0002021: 6.381 prodaja20212022: 5.683 prodaja20222023: 5.158 prodaja20232024: 4.804 prodaja20242025: 4.493 prodaja20252026: 2.288 prodaja2026

Kretanje cijena po opštinama

Medijan KM/m² po kvartalu, zadnja 2 godine. Kliknite na naziv za detalje.

Bijeljina2.382 KM/m² · 624 prodaja
2.0002.1002.2002.3002.4002.5002025 Q12025 Q42026 Q4Bijeljina 2025 Q1: 2.083 KM/m²Bijeljina 2025 Q2: 2.299 KM/m²Bijeljina 2025 Q3: 2.229 KM/m²Bijeljina 2025 Q4: 2.359 KM/m²Bijeljina 2026 Q1: 2.333 KM/m²Bijeljina 2026 Q2: 2.462 KM/m²Bijeljina 2026 Q3: 2.391 KM/m²
Banja Luka3.333 KM/m² · 564 prodaja
3.0003.1003.2003.3003.4003.5003.6002025 Q12025 Q42026 Q4Banja Luka 2025 Q1: 3.098 KM/m²Banja Luka 2025 Q2: 3.264 KM/m²Banja Luka 2025 Q3: 3.191 KM/m²Banja Luka 2025 Q4: 3.160 KM/m²Banja Luka 2026 Q1: 3.303 KM/m²Banja Luka 2026 Q2: 3.571 KM/m²Banja Luka 2026 Q3: 3.350 KM/m²
Doboj2.327 KM/m² · 282 prodaja
2.0802.1602.2402.3202.4002025 Q12025 Q42026 Q4Doboj 2025 Q1: 2.207 KM/m²Doboj 2025 Q2: 2.223 KM/m²Doboj 2025 Q3: 2.159 KM/m²Doboj 2025 Q4: 2.111 KM/m²Doboj 2026 Q1: 2.355 KM/m²Doboj 2026 Q2: 2.386 KM/m²Doboj 2026 Q3: 2.346 KM/m²
Istočno Novo Sarajevo2.685 KM/m² · 238 prodaja
2.3402.4302.5202.6102.7002.7902025 Q12025 Q42026 Q4Istočno Novo Sarajevo 2025 Q1: 2.427 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2025 Q2: 2.476 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2025 Q3: 2.413 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2025 Q4: 2.499 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2026 Q1: 2.687 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2026 Q2: 2.727 KM/m²Istočno Novo Sarajevo 2026 Q3: 2.685 KM/m²
Pale2.303 KM/m² · 235 prodaja
1.8002.1002.4002.7003.0002025 Q12025 Q42026 Q4Pale 2025 Q1: 2.065 KM/m²Pale 2025 Q2: 2.106 KM/m²Pale 2025 Q3: 2.157 KM/m²Pale 2025 Q4: 1.980 KM/m²Pale 2026 Q1: 2.989 KM/m²Pale 2026 Q2: 2.530 KM/m²Pale 2026 Q3: 2.091 KM/m²
Istočna Ilidža2.372 KM/m² · 227 prodaja
2.0002.1002.2002.3002.4002.5002025 Q12025 Q42026 Q4Istočna Ilidža 2025 Q1: 2.365 KM/m²Istočna Ilidža 2025 Q2: 2.485 KM/m²Istočna Ilidža 2025 Q3: 2.200 KM/m²Istočna Ilidža 2025 Q4: 2.125 KM/m²Istočna Ilidža 2026 Q1: 2.437 KM/m²Istočna Ilidža 2026 Q2: 2.403 KM/m²Istočna Ilidža 2026 Q3: 2.456 KM/m²

Cijene stanova po godinama

GodinaProdajaNovogradnjaMedijan KM/m²Raspon (25–75 %)Medijan cijene ugovoraPromjena
20216.38101.556 1.250 – 2.088 77.436 KM –
20225.68301.694 1.303 – 2.241 84.000 KM +8,9 %
20235.15801.883 1.387 – 2.455 91.560 KM +11,2 %
20244.80402.093 1.518 – 2.540 97.456 KM +11,2 %
20254.49302.207 1.650 – 2.693 102.498 KM +5,4 %
20262.28802.342 1.710 – 2.849 108.000 KM +6,1 %

Posljednje transakcije

Najnoviji ugovori evidentirani u Katastru. Cijena po m² je aproksimacija za glavnu nekretninu u ugovoru.

Interaktivni pregled →
23.09.2026
70.142 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
22.09.2026
101.658 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
21.09.2026
80.000 KM
Stan
📍 Teslić, Teslić Grad
18.09.2026
101.088 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
18.09.2026
115.170 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
18.09.2026
121.325 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
17.09.2026
120.083 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
17.09.2026
160.596 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
17.09.2026
121.650 KM
Stan
📍 Šamac, Šamac
17.09.2026
142.140 KM
Stan
📍 Prijedor, Prijedor 1
17.09.2026
41.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
17.09.2026
108.404 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1

Sve transakcije za Republika Srpska: interaktivni pregled · stranica lokacije

22.09.2026
101.658 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
18.09.2026
101.088 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
18.09.2026
115.170 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
18.09.2026
121.325 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
17.09.2026
120.083 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
17.09.2026
108.404 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
16.09.2026
88.765 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
15.09.2026
111.826 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
15.09.2026
102.394 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
15.09.2026
114.599 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
15.09.2026
111.717 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1
15.09.2026
94.000 KM
Stan
📍 Bijeljina, Bijeljina 1

Sve transakcije za Bijeljina: interaktivni pregled · stranica lokacije

03.09.2026
250.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 4
25.08.2026
85.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 7
24.08.2026
200.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 7
21.08.2026
134.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 8
21.08.2026
200.472 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 4
17.08.2026
162.196 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 6
17.08.2026
215.445 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 5
14.08.2026
195.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 7
14.08.2026
120.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 8
13.08.2026
140.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 6
12.08.2026
170.000 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 7
12.08.2026
177.862 KM
Stan
📍 Banja Luka, Banja Luka 5

Sve transakcije za Banja Luka: interaktivni pregled · stranica lokacije

17.09.2026
160.596 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
17.09.2026
41.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
10.09.2026
200.430 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
10.09.2026
28.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
08.09.2026
90.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
08.09.2026
42.308 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
08.09.2026
55.958 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
04.09.2026
175.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
01.09.2026
29.337 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
01.09.2026
25.000 KM
Stan
📍 Doboj, Osječani Gornji
01.09.2026
100.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj
27.08.2026
115.000 KM
Stan
📍 Doboj, Doboj

Sve transakcije za Doboj: interaktivni pregled · stranica lokacije

16.09.2026
83.489 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
14.09.2026
109.830 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
07.09.2026
98.475 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
03.09.2026
99.625 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
03.09.2026
77.600 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
01.09.2026
112.729 KM (cijena nekretnine)
Stan
  • ➕ još 1 nekretnina u istom ugovoru
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
01.09.2026
103.844 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
28.08.2026
100.178 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
28.08.2026
103.662 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
27.08.2026
102.778 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
26.08.2026
144.599 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica
26.08.2026
115.070 KM
Stan
📍 Istočno Novo Sarajevo, Lukavica

Sve transakcije za Istočno Novo Sarajevo: interaktivni pregled · stranica lokacije

23.09.2026
70.142 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
16.09.2026
131.233 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
14.09.2026
96.000 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
11.09.2026
64.578 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
11.09.2026
105.008 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
08.09.2026
65.000 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
03.09.2026
49.749 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
03.09.2026
59.000 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
03.09.2026
93.500 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
02.09.2026
139.000 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
31.08.2026
86.490 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad
31.08.2026
78.000 KM
Stan
📍 Pale, Pale Grad

Sve transakcije za Pale: interaktivni pregled · stranica lokacije

Cijene stanova po opštinama

Posljednjih 12 mjeseci: broj prodaja i medijan KM/m².

  • Bijeljina624 prodaja · 2.382 KM/m² · +7,2 %
  • Banja Luka564 prodaja · 3.333 KM/m² · +5,3 %
  • Doboj282 prodaja · 2.327 KM/m² · +6,4 %
  • Istočno Novo Sarajevo238 prodaja · 2.685 KM/m² · +9,8 %
  • Pale235 prodaja · 2.303 KM/m² · +6,8 %
  • Istočna Ilidža227 prodaja · 2.372 KM/m² · +1,7 %
  • Prijedor127 prodaja · 1.829 KM/m² · -10,3 %
  • Teslić108 prodaja · 2.000 KM/m² · +22,7 %
  • Gradiška102 prodaja · 2.196 KM/m² · +5,0 %
  • Trebinje92 prodaja · 2.893 KM/m² · -0,8 %
  • Zvornik75 prodaja · 2.000 KM/m² · -0,7 %
  • Bratunac70 prodaja · 1.678 KM/m² · +6,8 %
  • Derventa66 prodaja · 1.530 KM/m² · -10,0 %
  • Modriča64 prodaja · 1.489 KM/m² · +10,0 %
  • Foča55 prodaja · 1.533 KM/m² · +19,8 %

Interaktivni pregled

Filteri po općini i katastarskoj općini, mapa prodaja, pojedinačne transakcije, raspon cijena i novogradnja.

Otvori interaktivni pregled →

Analiza tržišta nekretnina: Republika Srpska

🔍 Stvarne Cijene

Tražite stan ili kuću u naselju Republika Srpska? Invest Info platforma vam omogućava uvid u historijske podatke o prodaji, kako biste znali da li je cijena koju prodavac traži realna.

📊 Katastar vs. Oglasi

Većina portala (poput OLX-a) prikazuje tražene cijene. Naša statistika za Republika Srpska prikazuje cijene iz kupoprodajnih ugovora. Često postoji razlika između želja prodavača i realnosti tržišta.

📈 Historija Trendova

Naši grafikoni prikazuju kretanje cijena od 2015. do danas. Pogledajte tačan datum kada je cijena kvadrata u Republika Srpska dosegla svoj vrhunac i pratite da li tržište trenutno raste ili pada.